umów wizytę znanylekarz.pl
umów wizytę lekarzebezkolejki.pl
godziny otwarcia:
pon. - pt.: 8:00 - 20:00

dr n. med.

Krzysztof Hoppe

Jestem nefrologiem oraz internistą.
Istnieje możliwość wykonania usg układu moczowego podczas konsultacji nefrologicznej oraz założenia/usunięcia cewnika.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Od początku pracy zawodowej jestem związany z Kliniką Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Poznaniu, gdzie odbyłem szkolenie specjalizacyjne z zakresu chorób wewnętrznych.

W czerwcu 2017 r. obroniłem rozprawę doktorską z pogranicza nefrologii oraz kardiologii zatytułowaną ” Troponina T oraz wybrane markery ryzyka powikłań sercowo-naczyniowych i śmiertelności u chorych przewlekle hemodializowanych”.

Zobacz cennik

W trakcie specjalizacji zdobyłem doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń pierwotnie uszkadzających miąższ nerki, jak kłębuszkowe czy cewkowo-śródmiąższowe zapalenie nerek. Jednakże choroby nerek to częsty, bo dotykający 4 mln Polaków – problem multidyscyplinarny prowadzący do nieprawidłowej funkcji innych narządów i całego organizmu.

Przewlekła choroba nerek, może być skutkiem takich chorób układu krążenia jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca czy miażdżyca naczyń, ale też przyczyniać się do ich rozwoju lub progresji.

Dlatego też rozpoznawanie i leczenie schorzeń nerek – stanowiący przedmiot moich głównych zainteresowań i doświadczenia – wymaga szerokiego spojrzenia na całego pacjenta z perspektywy lekarza chorób wewnętrznych.

Godziny przyjęć

Wtorek16:00 - 19:40