umów wizytę znanylekarz.pl
umów wizytę lekarzebezkolejki.pl
godziny otwarcia:
pon. - pt.: 8:00 - 20:00

Konsultacja gastroenterologiczna

Lekarz gastroenterolog udziela porad i konsultacji w zakresie chorób przewodu pokarmowego: przełyku, żołądka, jelit, odbytu, gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka) oraz dróg żółciowych.
Układ pokarmowy jest odpowiedzialny za rozdrobnienie, trawienie i wchłanianie pokarmów,
a także za usuwanie niestrawionych resztek z organizmu. Układ pokarmowy ma w przybliżeniu      5 metrów długości, rozciąga się od jamy ustnej do odbytu. Składa się z przełyku, żołądka, jelita cienkiego i grubego, które zakończone jest odbytnicą i odbytem.
Przełyk transportuje kęsy pokarmowe do żołądka, w którym pokarm jest rozdrabniany i przygotowywany do trawienia. Następnie pokarm stopniowo jest przesuwany do jelita cienkiego, gdzie miesza się z żółcią i sokiem trzustkowym. Stąd resztki pokarmowe są transportowane do jelita grubego i przez odbyt wydalane na zewnątrz. Wątroba, pęcherzyk żółciowy, przewód żółciowy i trzustka są ważnymi narządami, biorącymi udział w procesie trawienia i usuwania szkodliwych produktów przemiany materii.
CHOROBY PRZEWODU POKARMOWEGO to m.in:
Przepuklina rozworu przełykowego, choroba refluksowa przełyku, żylaki przełyku,
rak przełyku, wrzód trawienny, rak żołądka, choroba trzewna, kamica żółciowa,
przewlekłe zapalenie trzustki, rak trzustki, marskość wątroby, zespół jelita drażliwego,
choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, uchyłki jelita grubego, polipy jelita grubego, rak jelita grubego.