umów wizytę znanylekarz.pl
umów wizytę lekarzebezkolejki.pl
godziny otwarcia:
pon. - pt.: 8:00 - 20:00

Holter EKG, Holter ciśnieniowy

HOLTER EKG to 24-godzinne monitorowanie czynności elektrycznej serca wykonywane, aby ocenić pracę serca w ciągu całej doby. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne: do klatki piersiowej przylepiane są specjalne elektrody, a zapis EKG rejestrowany jest na nośniku danych wielkości telefonu komórkowego, z którym pacjent nie rozstaje się przez cały czas trwania badania. Wskazana normalna dla pacjenta, codzienna aktywność podczas monitorowania – tylko wtedy badanie ma sens! Po 24 godzinach aparat jest zdejmowany, a dane z nośnika oceniane są przez kardiologa.

Typowe wskazania do wykonania badania: zaburzenia rytmu serca, ocena skuteczności leczenia antyarytmicznego, ocena czynności sztucznego rozrusznika, omdlenia i zasłabnięcia

HOLTER CIŚNIENIOWY to całodobowa rejestracja ciśnienia tętniczego, która pozwala na określenie średniego ciśnienia tętniczego w różnych przedziałach czasowych, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i polega na wielokrotnych w ciągu całej doby pomiarach ciśnienia tętniczego (co 15-30 minut) za pomocą aparatu noszonego przez pacjenta. Wskazana normalna dla pacjenta, codzienna aktywność podczas monitorowania – tylko wtedy badanie ma sens!

Typowe wskazania do wykonania badania: nadciśnienie tętnicze – diagnostyka oraz ocena skuteczności leczenia, wyeliminowanie zjawiska nadciśnienia tzw. „białego fartucha”