umów wizytę znanylekarz.pl
umów wizytę lekarzebezkolejki.pl
godziny otwarcia:
pon. - pt.: 8:00 - 20:00

Dr n. o zdr.

Bogumiła Dampc

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny i terapeuta uroginekologiczny.

W 2008 roku obroniła pracę magisterską na Poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. W 2020 roku otrzymała tytuł doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki o zdrowiu, na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Nauczyciel Terapii Manualnej Rakowskiego. Wykładowca na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
W codziennej praktyce zajmuje się pacjentami z dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia – dolegliwości odkręgosłupowe: dyskopatie, przepukliny i wypukliny jądra miażdżystego, rwa kulszowa, rwa udowa, rwa ramienna, jak również bóle głowy, dolegliwości migrenowo-wegetatywne czy bóle mięśniowe i mięśniowo-powięziowe oraz dolegliwości psychosomatyczne. Często pacjentami są osoby, u których nie znajduje się rzeczywistych przyczyn dolegliwości w obiektywnych badaniach medycznych, a ich objawy są niespecyficzne i diagnozowane jako idiopatyczne.
Specjalizuje się w terapii manualnej uroginekologicznej i proktologicznej. Zajmuje się osobami z problemami nietrzymania moczu, kału, gazów, z dolegliwościami (w tym z bólem) w rejonie krocza, odbytu, kości ogonowej, narządów rodnych – zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Prowadzi terapię w zakresie mięśni dna miednicy wykorzystując w swojej praktyce badanie i techniki zabiegowe z dostępu per rectum i per vaginam. Zajmuje się problemem obniżenia narządów miednicy mniejszej: macicy, pęcherza, odbytnicy. Patrzy na człowieka całościowo, szukając również pozamiejscowych przyczyn dolegliwości zgłaszanych przez pacjentów.

Cennik

specjalizacje

Godziny przyjęć

Wtorek8:00 - 20:00Czwartek8:00 - 20:00